ATSO’dan Hibe Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, BAKA, KOSGEB ve TÜBİTAK Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini bildirdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, BAKA, KOSGEB ve TÜBİTAK Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini bildirdi.
ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO bünyesindeki eğitim faaliyetlerini kurumsal bir çatı altında yürüten ATSO Akademi’nin organizasyonu ile 10 Şubat’ta 14.00-17.00 saatleri arasında ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda BAKA, KOSGEB ve TÜBİTAK Hibe Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenleneceğini belirtti. Budak, KOSGEB, BAKA ve TÜBİTAK kurumlarından yetkili kişilerin konuşmacı olarak katılacakları toplantıda hibe destekleri hakkında güncel bilgilerin paylaşılacağını bildirdi.
BAKA Proje Birimi Başkanı Sinan Mesuter’in, 2014 yılı Mali Destek Programı çerçevesinde, KOBİ’lere verilecek destekler, KOSGEB Müdürü Kazım Akgün’ün Genel Destek Programı’nın yanı sıra KOBİ’lere AR-GE, inovasyon ve endüstriyel uygulamalar için verdikleri destekler hakkında bilgiler vereceğini ifade eden Budak, “TÜBİTAK KOBİ Uzmanı M. Emre Yurttagül de uluslararası hibe destekleri hakkında bilgi aktaracak. Kendisi bu kapsamda 2014-2020 yıllarını kapsayan, toplam bütçesi yaklaşık 71 milyar Euro olan, AB’nin Araştırma ve Yenilik Çerçeve Programı HORIZON 2020 ve pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin desteklendiği bir AR-GE programı olan EUREKA konusunda bilgiler verecek” dedi.
Bilgilendirme toplantısından girişimcilerin ve işini büyütmek isteyen katılımcıların mutlaka bir katma değer elde ederek çıkacaklarına inandığını söyleyen budak, “Ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek olan bu önemli toplantıya tüm üyelerimizi ve çalışanlarını bekliyoruz” dedi. Budak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki eğitim faaliyetlerinin ATSO internet sayfasındaki (www.atso.org.tr) ATSO Akademi bağlantısından, twitter.com/ATSOAkademi ve facebook.com/AtsoAkademi’ den takip edilebileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler: , , , , , ,

Bu habere puan verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız İlk oylayan siz olun
Loading ... Loading ...